"> بازل 3 و فراتر - بررسی اجمالی - کیش اینوکس

بازل 3 و فراتر – بررسی اجمالی

موضوع این کارگاه آموزشی بررسی قوانین و مقررات بازل 3 بود. بازل 3 مجموعه قوانین و مقررات جهانی داوطلبانه است که در چهارچوب شفاف سازی سرمایه بانک ها، استرس تستینگ و ریسک نقدینگی توسط کمیته نظارت بر بانک های بازل مصوب شده است.

در ابتدای کارگاه، سخنرانان به بررسی نهادهای نظارتی بر بانک‌ها در کشور آلمان و مقایسه آن با ایران پرداختند. در ادامه به جزییات و معرفی بازل 3 پرداختند و به صورت کلی، به وظایف، اهداف، تاریخچه و کاربردهای بازل 3 به عنوان مجموعه قوانین و مقررات بانکی اشاره کردند.

در پایان قسمت اول این کارگاه تخصصی، به تحقیقات انجام شده در اروپا توسط شرکت های مختلف که منجر به تنظیم قوانین و حرکت از بازل 1 به 2 و 3 و همچنین اثرات بازل 3 بر روی بازار سرمایه و اهمیت قوانین و مقررات آن در بانکداری پرداخته شد.

در بخش دوم این کارگاه تخصصی، عناصر و مفاهیم بازل 3 شامل، سرمایه، ریسک طرف قرارداد، تامین سرمایه و نقدینگی و گزارش دهی از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرارگرفت. پس از بررسی مفاهیم، چشم انداز ذینفعان و اهداف بازل 3 معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.

در بخش پایانی به تحولات جاری بازل 3 اشاره شد و فرضیه هایی درمورد تشکیل بازل 4 و تاریخ حدودی پیش بینی شده آن در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

.

 


دبیرخانه دائمی KishINVEX : شرکت بهاران تدبیر کیش
وبسایت: baharantadbir.com
ایمیل: info@kishinvex.com
نشانی: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی، پلاک 17، طبقه دوم
تلفکس: 88179790
دفتر کیش: جزیره کیش، خیابان خیام، مجتمع سارینا 1، طبقه دوم، واحد 203