"> راهنمایی قانونی تجارت در مقیاس جهانی برای شرکت های ایرانی - کیش اینوکس

راهنمایی قانونی تجارت در مقیاس جهانی برای شرکت های ایرانی

در این نشست در ارتباط با تحریم‌ها و ساز و کار های حمایتی در دوران خروج آمریکا از برجام بحث و بررسی شد. در ابتدای این نشست دستاوردهای برجام تشریح و سپس به 5 حوزه مهم که با هدف فلج کردن نظام مالی کشور و بستن گلوگاه‌های اقتصادی ایران توسط آمریکا شناسایی شده‌اند اشاره شد.

 

در این نشست نظام حقوقی آمریکا، ساختار تحریم‌ها، شکل اجرایی شدن آن‌ها و راهکارهایی که می‌توان در شرایط جدید از آن‌ها بهره برد مورد بررسی قرار گرفت و  با تشریح هدف دولت ایالت متحده از تحریم‌های ثانویه که ایجاد ابهام و پیچیدگی و در نهایت اخلال در قدرت تصمیم‌گیری کشورها برای سرمایه‌گذاری در ایران است به راهکارهای دولت ایران جهت مقابله با سیاست های خصمانه ایالات متحده از جمله  تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری و جلوگیری از ایجاد موانع داخلی جهت حضور شرکت‌های اروپایی متمایل به سرمایه گذاری در بخش‌هایی که شامل تحریم‌های ایالات متحده نمی‌شوند اشاره شد.

 

در بخش دوم، سخنرانان در خصوص بازار سرمایه ایران، جوینت ونچرها در قوانین حقوقی ایران و ساز و کار‌های پیشنهادی به ایراد سخنان خود پرداختند.

 

سخنرانان با بیان اینکه به دلیل عدم آمادگی‌ در دوران برجام بهره‌برداری لازم از شرایط ایجاد شده صورت نگرفت، ضرورت برطرف کردن موانع موجود و کسب آمادگی لازم برای فرصت‌های آینده را دارای اهمیت بالایی دانستند. سخنرانان با بیان تجربه مشکلات دوران برجام در زمینه مسائل حقوقی شرکت های خارجی به بررسی مشکلات موجود و راه‌کارهای رفع این موانع پرداختند. از جمله عدم آشنایی کافی طرف ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، عدم ارائه اطلاعات مورد نیاز به سرمایه‌گذاران و در نتیجه سلب قدرت تصمیم‌گیری ، اهمیت راستی‌آزمایی و انواع آن، فازهای اجرایی و بخش‌های مختلف آن .

پنل دوم

 


دبیرخانه دائمی KishINVEX : شرکت بهاران تدبیر کیش
وبسایت: baharantadbir.com
ایمیل: info@kishinvex.com
نشانی: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی، پلاک 17، طبقه دوم
تلفکس: 88179790
دفتر کیش: جزیره کیش، خیابان خیام، مجتمع سارینا 1، طبقه دوم، واحد 203