"> قشم در "مدار نفت و انرژی" - کیش اینوکس

قشم در “مدار نفت و انرژی”

مدیران و مشاوران سازمان منطقه ازاد قشم  در این نشست به معرفی جزیره قشم  با تمرکز بر تبدیل جزیره قشم به هاب انرژی منطقه پرداختند و نقش منطقه آزاد قشم در مسیر توسعه اقتصاد ملی در 3 محور نفت و انرژی ، شیلات و گردشگری مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

بخش اول این نشست با معرفی مزیت ها و ویژگی های جزیره قشم در بخش های نفت و انرژی، شیلات ، صنایع دریایی و گردشگری و اشاره به موقعیت جغرافیایی جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس و نقش منطقه آزاد قشم در مسیر توسعه اقتصاد ملی آغاز شد.

مزیت های ژئو پارک های طبیعی در حوزه گردشگری، بهره برداری از ذخائر عظیم انرژی در منطقه و جزیره به منظور ایجاد شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، زمینه سازی جهت تبدیل شدن قشم به هاب نفت و انرژی از جمله مزایای جزیره قشم معرفی شد.

همچنین افزایش اشتغال، توسعه شبکه های حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی، توسعه شهری و روستای، توسعه بهداشت و درمان، توسعه شبکه بانکی و بیمه ای و توسعه صنعت گردشگری از جمله مزایای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در طرح های منطقه بود که توسط مدیران منطقه آزاد قشم عنوان شد.

در بخش دوم به زیر ساخت های مناسب و قوانین و مقررات منطقه آزاد قشم برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی اشاره شد.

در بخش سوم این نشست به معرفی طرح ها و پروژه های حوزه نفت و انرژی نظیر ساخت مجتمع های پتروشیمی و پالایشگاهی، طرح های حوزه سوخت رسانی و بانکرنیگ، احداث بندرگاهها و اسکله های ویژه تخلیه و بارگیری از جمله ایجاد بندرگاه با ظرفیت 10 میلیون تن در سال پرداخته شد.


دبیرخانه دائمی KishINVEX : شرکت بهاران تدبیر کیش
وبسایت: baharantadbir.com
ایمیل: info@kishinvex.com
نشانی: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی، پلاک 17، طبقه دوم
تلفکس: 88179790
دفتر کیش: جزیره کیش، خیابان خیام، مجتمع سارینا 1، طبقه دوم، واحد 203