"> تصویب کلیات طرح تبدیل سازمان میراث‌ فرهنگی به وزارتخانه در کمیسیون مشترک - کیش اینوکس

تصویب کلیات طرح تبدیل سازمان میراث‌ فرهنگی به وزارتخانه در کمیسیون مشترک

مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تصویب کلیات طرح تبدیل این سازمان به وزارتخانه در کمیسیون مشترک خبر داد.

مرتضی شکوهی مدیر‌کل امور مجلس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز دوشنبه 6 شهریور 96 با اعلام این خبر افزود: در جلسه‌ای که عصر امروز با حضور 14 نفر از اعضای کمیسیون مشترک در محل کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با وجود مخالفت نماینده دولت و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح تبدیل سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به وزارتخانه تصویب شد.
او افزود: پیشتر قید یک فوریت این طرح به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود که به‌ منظور بررسی هرچه بیشتر این طرح، کمیسیون مشترکی با مشارکت کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی، برنامه‌ و‌بودجه و صنایع‌ و‌ معادن تشکیل شد که در جلسه عصر امروز این کمیسیون کلیات طرح تبدیل این سازمان به وزارت‌ خانه به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
او افزود: با تصویب کلیات این طرح در کمیسیون مشترک، این طرح بعد از انجام بررسی‌های لازم برای تصمیم‌ گیری نهایی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.
شکوهی افزود: در این جلسه مقرر شد سه کمیته تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بررسی بیشتر این طرح تشکیل شود.
مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک در جلسه بعدی خود به بررسی جزئیات این طرح می‌پردازد و در صورت تصویب در کمیسیون مشترک این طرح برای رأی نهایی به صحن علنی مجلس می‌آید.
کمیسیون مشترک مجموعاً 23 عضو دارد، 10 نفر از کمیسیون اجتماعی، 8 نفر از کمیسیون فرهنگی و 5 نفر از کمیسیون‌های برنامه‌و‌بودجه و صنایع و معادن عضو این کمیسیون هستند.


دبیرخانه دائمی KishINVEX : شرکت بهاران تدبیر کیش
وبسایت: baharantadbir.com
ایمیل: info@kishinvex.com
نشانی: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی، پلاک 17، طبقه دوم
تلفکس: 88179790
دفتر کیش: جزیره کیش، خیابان خیام، مجتمع سارینا 1، طبقه دوم، واحد 203