"> امضای تفاهم نامه بین ایران و روسیه - کیش اینوکس

امضای تفاهم نامه بین ایران و روسیه

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (IDRO) و شورای توسعه اقتصادی و تجاری روسیه (RTEDC)  تفاهم نامه ای در خصوص گسترش همکاری در حوزه های انرژی (نفت و گاز ) ، صنایع ریلی و هوایی به امضا رساندند.

معظمی با اشاره اینکه سازمان گسترش می تواند دروازه ورود شرکت های روسی به ایران باشد گفت : سیاست جمهوری اسلامی ایران همکاری با دوستان به ویژه کشورهایی است که در دوران سختی با ما همکاری کردند،روابط بین ایران و روسیه روابط استراتژیک و دراز مدت است و ما سعی می کنیم روابط را تسهیل کنیم و امکان مراوده شرکتهای دوطرف برقرار شود.

اخیرا دولت روسیه زمینه های مناسبی را در خصوص تسهیلات مالی ، فاینانس و روادید برای ایران فراهم کرده است و این فرصت خوبی برای شرکتهای روسی و ایرانی برای گسترش همکاری های  دوجانبه ای می تواند باشد

تفاهمنامه فوق که در قالب آن قرارداد ۲ میلیارد دلاری فاینانس تولید مشترک ۱۰۰۰ واگن باری، مسافری و مترو را نیز در بر می‌گیرد علاوه بر حمل و نقل ریلی که ۳ تا ۵ سال آینده به تولید می‌رسد حوزه‌های مختلف، چون نفت و گاز، انرژیهای نو (توربین، سولار و توربین)، خودرو و قطعات یدکی و حتی تولید بالگردهای غیرنظامی را نیز شامل می‌شود.

شورای توسعه اقتصادی روسیه (RTEDC) نهادی غیرانتفاعی و NGO محسوب می‌شود که بالغ بر ۱۰ هزار شرکت مهم اقتصادی را در زیر مجموعه خود دارد.

 مهمانان روسی، صدمین هیئت تجاری خارجی هستند که پس از برجام در ایدرو حضور یافته اند.


دبیرخانه دائمی KishINVEX : شرکت بهاران تدبیر کیش
وبسایت: baharantadbir.com
ایمیل: info@kishinvex.com
نشانی: تهران، میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی، پلاک 17، طبقه دوم
تلفکس: 88179790
دفتر کیش: جزیره کیش، خیابان خیام، مجتمع سارینا 1، طبقه دوم، واحد 203